XpressivE Information

aktualności


A.D. 2019

A.D. 2018


Życząc Wam wszystkiego dobrego z okazji Świąt, mamy dla Was prezent w postaci artykułu, który ukazał się w grudniowym numerze Fireworks Rock & Metal. Magazyn wychodzi w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, zatem mieszkańcy tych państw mogą nabyć go osobiście. A już niedługo kolejna niespodzianka, bądźcie z nami!

W grudniowym numerze brytyjskiego magazynu Power Play ukazała się recenzja płyty The Head II. Kto z Was zgadza się ze słowami autora?

Z przyjemnością informujemy Was o wydaniu anglojęzycznej wersji
The Head, czyli płyty The Head II. Właścicielem potężnego głosu, który możecie usłyszeć na krążku jest nasz przyjaciel Roman Kańtoch. Przyznajcie, spisał się fantastycznie! Posłuchajcie nas na Spotify, Tidal, Deezer, Apple iTunes, a jeśli polubicie naszą muzykę, wesprzyjcie kupując album. Z tego miejsca chcielibyśmy gorąco podziękować naszym przyjaciołom, bez których ta płyta nigdy nie ujrzałaby światła dziennego. Niech zatem serdeczności przyjmą: Anna Jankowiak, autorka większości tekstów, Roman Kańtoch, Rafał Nowak, oraz Paweł Karaliński!

Przedstawiamy promo anglojęzycznej wersji The Head: The Head II. Wkrótce ogłosimy gdzie możesz go kupić. Jeśli chcesz usłyszeć nas na żywo w Twojej okolicy, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami!

A.D. 2017


W 2018 pojawi się anglojęzyczna wersja Albumu The Head

Wracamy do pracy nad angielską wersją The Head. Pozdrowienia ze studia!

09.03.2017 20:00 Katofonia /Katowice, Mariacka 18A/

A.D. 2016

Fotorelacja z wczorajszego występu. Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z nami za wspólną zabawę i wspaniałą atmosferę. Wielkie podziękowania dla naszego niezłomnego fotografa i przyjaciela - Marcina Kopiec
W najbliższą sobotę, 25 kwietnia, po godz. 21.00 XpressivE wystąpi na Festivalu Kyksownia. Serdecznie zapraszamy wraz z organizatorem - Stowarzyszeniem Artystów Siemianowickich.
W najbliższą niedzielę pojawimy się w "Dzień dobry TVN". Oglądajcie.

A.D. 2015

Niespodzianka przyszła do nas z Lizarda! W jego najnowszym numerze pojawiała się recenzja naszej płyty The Head! Nowy, niezwykle interesujący numer Lizard Magazyn już w sprzedaży - polecamy zakup i odwiedziny fanpage!
Już w czwartek 30.04 o godzinie 21:00 oglądajcie reportaż z sobotniego koncertu w programie "Trochę Kultury!" w telewizji TVS.
Dziękujemy Stowarzyszeniu Artystów Siemianowickich za zaproszenie i wspaniałą atmosferę. Zdjęcia autorstwa naszego niezawodnego przyjaciela i wspaniałego artysty obiektywu - Marcina Kopca.
W najbliższą sobotę, 25 kwietnia, po godz. 18.00 XpressivE wystąpi na siemianowickim Rynku w ramach Gali koncertowej poświęconej św. Janowi Pawłowi II. Serdecznie zapraszamy wraz z organizatorem - Stowarzyszeniem Artystów Siemianowickich.
Fotorelacja z wczorajszego występu. Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z nami - za wspólną zabawę i wspaniałą atmosferę. Do zobaczenia ( i usłyszenia ) już wkrótce. Wielkie podziękowania dla naszego niezłomnego fotografa i przyjaciela - Marcina Kopca
Już w najbliższy weekend pojawimy się w telewizji Polsat w programie "Wstawaj, gramy". Bądźcie gotowi na niespodzianki muzyczne i nie tylko.
Rok zaczynamy koncertowo - w niedzielę Myszków. Zapraszamy!

A.D. 2014

Na liście przebojów Radia Egida dzięki Waszym głosom utrzymujemy pierwsze miejsce!
"Animal" wraca z potężnym uderzeniem. Utwor został wybrany do spotu wizerunkowego serii filmów ze Stevenem Seagalem w roli głównej! Emisja zwiastuna już we wtorek po 20.00. Oglądajcie nas...a w zasadzie gwiazdy z naszym utworem w tle!
Po raz drugi w historii Radia Aspekt na rockowej liście przebojów, nasz numer dotarł na sam szczyt! "Bunt" poszedł w ślady "NoForgiveness". Dzieki!
Kolejna recenzja naszej płyty The Head, tym razem na progrock.org.pl - dzięki! Zapraszamy do przeczytania
Już w najbliższą sobotę zagościmy Radiu Opole u redaktora Wołka. Zaczynamy od 23.00. Będziecie?
No i czas na kolejną dobrą wiadomość. Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem Teraz Rocka. Od razu otwórzcie na dział z recenzjami
Dziś 21:15 słuchajcie Polskiego Radia Katowice. W audycji Wehikuł Czasu będziemy gośćmi redaktora Wojciecha Zamorskiego.
Dziś radio RC, w niedzielę ProRadio, w piątek gramy próbę, natomiast w sobotę po 23:00 będzie można nas usłyszeć w Polskim Radiu Opole w audycji "Progresywna zmiana Rocka" redaktora Adama Wołka. Zapraszamy!
Najnowsza wieść z naszego obozu jest taka - od poniedziałku do piątku w Polskim Radiu Kielce nasz album "The Head" będzie prezentowany jako Płyta Tygodnia! Dziękujemy
Przed tygodniem po raz pierwszy, w środę ponownie na antenie Polskiego Radia RDC zabrzmi nasza muzyka!
No to doczekaliśmy się pierwszej recenzji... Mamy nadzieję, że to tylko początek dobrych słów... pisanych
Juz jutro po 10.00 pojawimy sie w warszawskim Radiu Bemowo FM u redaktora Radoslawa "Szadka" Szatkowskiego w programie "SzaPeTy". Zapraszamy.
W regionalnym mazowieckim oddziale TVP - TVP3 dziś w "Qadransie Qltury" miał premierę nasz teledysk ale i my byliśmy. A to dla tych, którzy nie widzieli. Choć jeszcze do wyłapania dwie powtórki w tym w TVP Polonia!
W niedzielę wieczorem słuchamy Pro-Radio, po 20.00 na pewno nas usłyszycie!
A oto nasz pierwszy singiel z albumu The Head - Bunt. Podawajcie dalej!
Halo Halo. Tu Polskie Radio a dokładnie Pierwszy Program Polskiego Radia a w nim "Rockowy Powiernik" Marka Wiernika a w nim... my! W nocy z piątku na sobotę parę minut po 1-wszej. Zapraszamy, będą rozdawane nasze płyty!
XpressivE u Marka Sierockiego w Teleexpressie w TVP1! To nie koniec samych dobrych wiadomości. Od dziś nasza płyta przedpremierowo stała się płytą tygodnia w Radiu 5 Suwałki, Elk, Augustów, Sejny, Giżycko i okolice). Słuchajcie nas!!!

historia

A.D. 1995-1997

W roku 1995 powstaje formacja ImpressivE. Wykrystalizowany skład to: Piotr Nowak - vocal, instrumenty klawiszowe, Jakub Makowiecki – gitara, Karol Nowak - perkusja, Wojciech Nowak - bas.

Nowe pomysły, nowe inspiracje, nowe doświadczenia, twórczość to głównie Jazz-Rockowa oraz Art-Rockowa muzyka instrumentalna.

A.D. 1998-2001

Powstaje nowy materiał rezydujący na obrzeżach Rocka, Popu, Psychodeli, Muzyki Obrazu – obok utworów instrumentalnych pojawiają się utwory wokalno-instrumentalne.

Powstają 3 albumy koncertowe z cyklu LIVE: LIVE I – 1998 r., LIVE II – 2000 r., LIVE III – 2001 r. - zawierające spektrum dokonań zespołu ImpressivE.

A.D. 2002-2008

Grupa zmienia nazwę na XpressivE.

W między czasie z XpressivE występowali: Marcin Wałkiewicz - bas, Wojciech Seligmann - bas, Aleksander Chrzan - bas, Andrzej Borowski - vocal, Artur Żurowiec - akustyk. Trzon zespołu, który stanowią Piotr Nowak, Jakub Makowiecki oraz Karol Nowak nie zmienia się, a we wrześniu 2005 roku do zespołu dołącza Robert Skorupka - bas. W maju 2006 XpressivE wzmacnia na pozycji wokalisty Damian Szczyguła. Funkcję akustyka pełni Grzegorz Mączak.

XpressivE nagrywa płytę Encounter. Album zawiera 9 utworów - więcej w Dyskografii.

Ukazuje się Singiel XpressivE - Żart. Na krążku znajdą się dwa utwory polskojęzyczne: Żart, Inny Świat oraz angielskojęzyczne: Dream i Good Enough.

A.D. 2008-2011

Zespół zawiesza działalność. Piotr Nowak, Karol Nowak, oraz Jakub Makowiecki angażują się w inne projekty muzyczne. W między czasie Piotr Nowak i Karol Nowak pracują nad materiałem na nowy album.

Zapraszamy do słuchania XpressivE w radiu RMF Muzzo, oraz RMF FM

A.D. 2012-

Piotr Nowak (instr. klawiszowe), Karol Nowak (perkusja), oraz Adam Wosz (gitary) postanawiają przywrócić XpressivE do życia. W niedługim czasie skład uzupełniają Andrzej Kwiatkowski w roli wokalisty, oraz basita i skrzypek Władysław Kołodziejczyk.

XpressivE już w pełnym składzie: Piotr Nowak (intr. klawiszowe), Karol Nowak (bębny), Adam Wosz (gitary), Andrzej Kwiatkowski (wokal) i Władek Kołodziejczyk (bas) rozpoczyna prace nad nowym materiałem.

W październiku 2013r. pojawia się zapowiedź nowego albumu XpressivE w postaci MiniEP PreLudium. A na niej: Ostatnia z Kart, No Forgiveness, oraz Animal Patronat medialny nad płytą Pre-Ludium objął ProgRock.org.pl Dziękujemy za recenzje PreLudium, które pojawiły sie między innymi na: Opinia Polish Cultural Magazine oraz ProgRock

3 stycznia 2014 XpressivE rozpoczął oficjalną promocję w mediach singla Ostatnia z Kart, dając tym samym początek swojej obecności na antenach stacji radiowych w całej Polsce. Efektem udanej promocji medialnej był koncert u boku RPWL w warszawskiej Progresji.

09.09.2014 roku ukazał się nowy album grupy zatytułowany The Head. Płytę promuje singiel Bunt. XpressivE często rozbrzmiewa i gości w audycjach radiowych i telewizyjnych. A od grudnia 2014 utwór Animal XpressivE można usłyszeć w spocie wizerunkowym nowego serialu ze Stevenem Seagal'em na antenie telewizji Polsat.